Skleněné panely do kuchyně – jaké si vybrat?

Jaký typ skla bude v kuchyni fungovat nejlépe? Jaký je rozdíl mezi Lacobelem a tvrzeným sklem? Tyto typy otázek si obvykle kladou zájemci o instalaci skleněných panelů do svého domácího prostoru. Níže jsme pro vás připravili stručného průvodce základními typy skla používaného při výrobě skleněných panelů a popis jejich vlastností.

[divider height=”30″]

Vlastnosti panelů ze skla Lacobel

Lze říci, že Lacobel sklo je základním produktem v odvětví skleněných panelů. Panely Lacobel jsou vyrobeny z netvrzeného skla o tloušťce 4 mm, které je dostupné ve specifické škále barev a odstínů. Panely tohoto typu dokonale doplňují prostor mezi skříněmi a kuchyňskou deskou a zároveň představují mnohem praktičtější alternativu k tradičním obkladům, barvám nebo tapetám.

Panely do kuchyně – lak nebo grafika?

Panely z tvrzeného skla jsou také stále populárnější a dostupné ve verzi s grafikou nebo lakem. Vyrábějí se z tvrzeného skla typu float o tloušťce 4 až 8 mm. Díky moderní technologii UV tisku můžeme panely libovolně navrhovat a použít k tomu vlastní fotografie nebo si je vybrat z dostupné databáze fotografií. Vybírat můžeme i z minimalistických lakovaných panelů, tedy rovnoměrně potažených barvou vybranou z palety RAL, ICA nebo NCS.

Pokud uvažujeme o vytvoření interiéru s bílými nebo velmi světlými panely, stojí za zvážení volba skla Optiwhite se sníženým obsahem železa. Na rozdíl od běžných skleněných tabulí jsou optiwhite panely zbaveny nazelenalého lesku, takže nezkreslují světlé barvy a vzory. Rozdíl v ceně je malý a efekt je opravdu působivý.

Panely do kuchyně – obyčejné nebo tvrzené sklo?

Na závěr by bylo vhodné vysvětlit, jaký je rozdíl mezi obyčejným a tvrzeným sklem. Především jde o pevnost skleněné tabule. Tvrzené sklo je rozhodně odolnější než běžné sklo, takže je ideální tam, kde je vysoká pravděpodobnost poškození. Panely z tvrzeného skla jsou odolné mimo jiné vůči vysokým teplotám, nárazům nebo světelným paprskům.

Za zmínku stojí také pro mnoho z nás důležitý bezpečnostní aspekt. V případě rozbití, i když to není vůbec snadné, se tvrzené sklo rozpadá na malé kostičky se zaoblenými hranami. Netvrzené sklo se naopak snadněji poškozuje a při rozbití vytváří ostré střepy nepravidelných tvarů.

Shrnutí

Doby, kdy jedinou možností, jak upravit stěnu nad kuchyňskou deskou byly obklady, jsou nenávratně pryč. Dnes existuje mnoho dalších způsobů a kuchyňské panely ze skla si získávají stále větší popularitu. Je to proto, že sklo na zdi v kuchyni dává úžasné možnosti přizpůsobení výzdoby. Můžete si nechat vyrobit panely s vlastními oblíbenými motivy a fotografiemi, můžete použít opakující se vzor nebo vytvořit jeden velký objekt na několika spojených panelech. Můžete si vytvořit kuchyň podle svých představ, takovou, ve které se cítíte dobře a o které jste snili.