Skleněná krájecí prkénka – praktická a hygienická kuchyňská prkénka

Krájecí prkénko je jedním ze základních prvků vybavení každé kuchyně. Dlouhá léta byla populární plastová a dřevěná prkénka. Tento trend se v posledních letech změnil, protože tradiční krájecí prkénka začala vytlačovat skleněná. To není překvapivé, mají totiž mnoho předností. Jsou hygienické, trvanlivé, snadno se čistí. Kromě toho jsou mnohem estetičtější a mohou sloužit nejen jako praktické vybavení, ale také jako originální dekorace.

[divider height=”30″]

Skleněná prkénka do kuchyně: hygiena a snadné čištění

Jedním z prvků, které odlišují skleněná prkénka do kuchyně od ostatních tohoto typu kuchyňských potřeb, je hygienický aspekt. Skleněná krájecí prkénka lze použít jak na krájení zeleniny, ovoce, tak i na krájení masa. V případě skleněných prkének není nutné jich používat několik podle toho, z jakých produktů jídlo. Připravujeme. Skleněná kuchyňská prkénka se velmi snadno čistí. Stačí je umýt pod teplou vodou s malým množstvím detergentu. Lze je také mýt v myčce na nádobí. Skleněná prkénka do kuchyně jsou velmi hygienická. Na jejich povrchu se netvoří škrábance a mikro mezery, ve kterých by se mohly množit bakterie.

Silná a odolná kuchyňská prkénka z tvrzeného skla

Navzdory zdání nejsou skleněná prkénka do kuchyně křehkým náčiním. Ačkoli si někteří lidé mohou spojovat sklo s křehkým materiálem, který se snadno poškodí, skleněná prkénka do kuchyně jsou odolná proti odštípnutí nebo poškrábání. Za svou odolnost vděčí tvrzenému sklu. Je mnohem odolnější než běžné sklo. Nerozbije se ani nepoškrábe. Nemusíme se tedy bát, že když    prkénko narazí, např. na podlahu, bude celá pokrytá ostrými střepy. Je větší pravděpodobnost, že kuchyňské prkénko z tvrzeného skla poškodí glazuru, než že se rozbije. Další výhodou je, že skleněná krájecí prkénka mají extrémně odolný povrch, který je obtížné poškrábat. Je třeba mít na paměti, že skleněné prkénko může otupovat nože. Ostré kuchyňské náčiní nemůže poškodit skleněnou tabuli desky. I po opakovaném použití zůstává jeho povrch hladký a nepoškozený. Kuchyňská prkénka z tvrzeného skla dobře snášejí i vysoké teploty. To neznamená, že je můžeme dát do trouby předehřáté na 200 stupňů. Skleněná krájecí prkénka však lze použít i jako podstavce pro horké hrnce a pánve.

Elegantní a stylový detail do módní kuchyně

Kuchyňské desky z tvrzeného skla mají ještě jednu nesmírně důležitou výhodu. Množství dostupných vzorů, ve kterých lze skleněná prkénka zakoupit, umožňuje jejich použití jako dekorativního prvku. A to nejen v kuchyni. Skleněná krájecí prkénka se skvěle osvědčí jako podstavce. Stačí položit občerstvení na prkénko a umístit ho do středu stolu. Vhodně vystavené v kuchyni – např. opřené o zeď – se stane elegantní dekorací. Snadno si najde místo v každé kuchyni, protože skleněná krájecí prkénka s potiskem mohou mít jakýkoliv vzor – květinový, zvířecí nebo napodobující dřevo.