Pokoj pro dívku ve věku 8–12 let – nejzajímavější uspořádání

Jak zařídit pokoj pro dívku v začínající pubertě? To je pro mnoho rodičů výzva. Dívky v tomto věku si nejčastěji samy vybírají dekorace a doplňky do pokoje a rodičům zbývá jen vybrat ty nejlepší z nich a spojit je do celku. Při zařizování dětského pokoje stojí za to kombinovat vkus vašeho dítěte a funkčnost.

[divider height=”30″]

Pokoj pro dívku ve věku 8 let – módní a pohodlný

Děti v tomto věku tráví spoustu času u počítače nebo v sedě, takže pohodlná židle a velký stůl by měly být prioritou. I když máte malý prostor, můžete se bez obav rozhodnout pro kombinovaný nábytek: postel s mezipatrem v kombinaci s psacím stolem. Taková sada nábytku se doporučuje zejména do malých místností, kde se počítá každý dostupný prostor. V takových interiérech budou nejlépe fungovat světlé barvy v bílých a béžových tónech a skandinávský styl. Opticky tím zvětšíte interiér a vytvoříte útulnou atmosféru. Jak využít volný prostor na stěnách? Fototapety se skandinávským motivem pro dívku nemusí být nudné! Alternativou k fototapetám budou nástěnné obrazy s motivem vaší oblíbené Disney princezny nebo jiné pohádkové postavy. Obrazy na plátně canvas jsou lehké a snadno se montují, takže můžete snadno měnit jejich umístění. Další nástěnnou dekorací, kterou můžete použít v dětském pokoji, jsou samolepky na stěnu s motivem květin. Květiny jsou v této sezóně jedním z nejmódnějších vzorů, takže stojí za to využít jejich potenciál.

Materiály a vzory v boho stylu

Styl boho je znám především pro své bohatství vzorů a ozdob. Exotické nášivky a marocké arabesky velmi dobře ladí s rustikální výzdobou a lidovými výšivkami, díky nimž získáváme stylový a konzistentní interiér.

Dům ve stylu boho vypadá krásně s doplňky ze vzdálených expedic a rodinnými památkami, které dokonale zdůrazňují charakter interiéru. V takovém bytě budou také velmi dobře vypadat orientální obklady, strakaté tapety nebo husté koberce se zajímavými geometrickými tvary.

Velmi důležitou roli ve stylu boho také hrají suroviny a materiály, ze kterých byl navržen nábytek, dekorace a další doplňky. Ušlechtilé dřeviny, jako je například eben, mahagon nebo palisandr, dokonale zdůrazňují exotičnost daného interiéru. Dominantní a převažující dřevo by mělo být nahrazeno proutěným nebo bambusovým nábytkem.

Pokud jde o dekorace, velmi dobrým nápadem jsou keramické předměty, ručně vyráběné figurky, vázy a květináče. Na stěnách v kuchyni ve stylu boho můžete položit tapetu zobrazující fantaskní vzor.

Hodně ozdob a maličkostí, které zdůrazňují ležérní charakter boho interiéru

Boho styl se především vyznačuje expresivními barvami a charakteristickými vzory, ale také množstvím různých maličkostí a ozdob, které zdůrazňují svobodný a umělecký charakter dané místnosti. Pro tento se vyplatí vybírat vícebarevné textilie, vzorované polštáře na pohovky a gauče a extravagantní přehozy, běhouny a koberce.

Na terasu a balkon zařízený ve stylu boho stojí za to umístit výrobky z přírodních materiálů a rostliny. Skvěle se osvědčí velké a masivní květináče s vysazenými rostlinami, jako jsou například fíkovníky, palmy nebo bonsaje.

Boho je velmi často nazýván stylem svobodných duší. Nejčastěji je interiér v tomto stylu navržen umělci, intelektuály a individualisty, kteří tak mohou projevit svou osobnost.

Bohémský styl vám umožní vytvořit v interiéru jedinečnou atmosféru, aniž byste museli utrácet spoustu peněz za zařízení celého bytu. Je to ideální řešení pro všechny, kteří si navrhují dům a hledají originální kombinace.