Podložka pod židli – nejlepší ochrana koberce

Při nákupu židle k psacímu stolu nebere většina spotřebitelů v úvahu důsledky jejího pravidelného používání. Nohy tradičních židlí a kolečka otočných židlí mezitím postupně, ale stále ničí jejich podloží, a to bez ohledu na to, zda jsou umístěny na podlaze nebo na koberci. Vzhledem k tomu, že poškozením tohoto typu je snazší zabránit, než je pak opravovat, vyplatí se spolu s židlí k psacímu stolu zakoupit vhodně zvolenou podložku. Co je třeba vědět před objednáním perfektního modelu?

[divider height=”30″]

Účinná ochrana podlahy a koberce – podložka pod židli

Zničená podlaha a opotřebený koberec jsou přirozenými důsledky aktivního používání stolní židle. Při práci, učení nebo dokonce hraní na počítači se uživatel často odsouvá a přisouvá k pracovní desce. V důsledku toho dochází ke stírání horní vrstvy jakéhokoli typu povrchu – panelů, dřevěných lakovaných desek nebo dokonce vinylových podlah. Problém nebude vyřešen lakováním podlahy nebo jejím zakrytím kobercem, protože i tyto povrchy budou časem zničeny. Řešením je podložka pod otočnou nebo tradiční židli. Vyrobená z trvanlivého materiálu odolného proti opotřebení, která    účinně ochrání povrch pod daným kusem nábytku.

Jak si vybrat podložku pod židli?

Podložky pod židle jsou vyráběny z různých materiálů, v různých formátech a v různých designových variantách. Nejdůležitější vlastností tohoto typu výrobků je jejich velikost – optimálně zvolená podle používané plochy. Při výběru byste měli vzít v úvahu především vzdálenost mezi nohami nebo kolečky židle, kterou máte nebo objednáváte. K velikosti vypočtené tímto způsobem musíte také připočítat plochu, na které bude židle pracovat (nejlépe s dodatečným přesahem) a část rohožky, která bude umístěna pod stolem tak, aby se podložka židle neposunovala. V případě výběru materiálu je rozhodnutí mnohem jednodušší, protože za nejlepší materiál pro výrobu tohoto typu rohoží je považován vinyl, který je odolný proti oděru a působení chemikálií, nehořlavý, neblednoucí, bez zápachu a bezpečný pro alergiky.

Podložky pod židle doplní výzdobu našeho uspořádání

V současné době jsou podložky pod křeslo k dispozici nejen v základních barevných variantách (průhledné, černé nebo bílé), ale také v různých verzích zpestřených barevnými potisky, vzory či imitacemi různých textur. Pokud má výrobek splynout s podkladem, lze jej zvolit tak, aby ladil s podlahou, a pořídit si model se vzorem dřeva, dlaždic nebo betonu. Toto řešení bude dobré pro elegantní kancelář nebo pracovnu. Podložka pod herní židli může být výraznější, vícebarevná, vyznačovat se zajímavými dekorativními prvky. Díky ní získá dětský pokoj charakter. V závislosti na potřebách uživatele má rohož pod židli šanci stát se decentním doplňkem výzdoby nebo naopak, být nápadná a vdechnout interiéru zcela nový styl.