Dívčí pokoj

Nábytek do dívčího pokoje – jaký vybrat?

Uspořádání vlastního prostoru pro dítě je velmi důležité. Místnost menšího dítěte a teenagera vypadá jinak, ale vždy by měla být funkčně zařízena a přizpůsobena aktuálním potřebám dítěte. Nábytek do dívčího pokoje by měl být tak velký, aby se do něj vešly všechny poklady majitelky. V dnešní době máme na trhu opravdu velký výběr nábytku do dívčích pokojů, takže je možné najít sestavu, která bude odpovídat rozměrům interiéru, a také takovou, která bude dítěti sloužit co nejdéle.

[divider height=”30″]

Individuální preference a změny s věkem aneb obtížné umění kompromisu

Ne každá dívka se bude cítit dobře v růžovém nasládlém pokoji. Při plánování renovace je proto nutné zohlednit individuální preference dítěte a jeho představy. Koneckonců je to jeho vlastní prostor a přávě ono by se v něm mělo cítit dobře. Samozřejmě s dávkou zdravého rozumu. Když dítě vyžaduje uspořádání interiéru, kde leitmotivem má být například pohádková postava, nestojí za to mu ustupovat. Dětská fascinace se bohužel mění velmi rychle, proto se vyhýbejme umisťování motivů z oblíbených pohádek či programů na pevných prvcích – tapety a nábytek volíme neutrálně. Základ vnitřního vybavení, tedy zároveň nejdražší prvky, mohou dítěti úspěšně sloužit po mnoho let, pokud je vybereme správně. Nábytek do pokoje dospívající dívky může být úplně stejný, jako koupený pro malou holčičku.

Všestrannost jako základ pro uspořádání dívčího pokoje

Nábytek do dívčího pokoje – jednobarevný a jednotný, např. bílý nebo šedý, bude vždy módní a lze jej použit v pokoji teenagerky i několikaletého mrňouse. Možná vás překvapí, jak díky správným doplňkům můžete zcela změnit vzhled interiéru. Nábytek do pokoje dospívající dívky, který doplníme dalšími prvky podle jejích zájmů, např. samolepkami na nábytek či zeď, polštáři s oblíbeným motivem či přehozy na postel, nám umožní přizpůsobit interiér jak malé holčičce, tak i teenagerce, a přitom změna uspořádání úpravou doplňků je rychlá a relativně levná.

Pokoj teenagerky

Nábytek do pokoje dospívající dívky by měl být především přizpůsoben místnosti. V menších místnostech funguje velmi dobře nábytek s rohovou skříní, což je jeden z nejprostornějších prvků vybavení, do kterého se jistě vejde i rozsáhlý šatník teenagerky. Pokud to prostor dovolí, stojí za to vybrat nábytek s postelí. Je to mnohem pohodlnější než jakákoliv rozkládací pohovka. V pokoji dospívající dívky nemůže chybět prostor k učení. Základem je zde tedy nábytek s psacím stolem. V menších místnostech, kde je každý centimetr vzácný, můžete zvážit nákup nábytkové sestavy, jejíž nedílnou součástí je psací stůl. Pokud je však dívčí pokoj velký, je nejpohodlnější, když je stůl samostatným prvkem. Je také velmi důležité, aby tento kus nábytku byl přizpůsoben výšce dítěte.

Při zařizování pokoje pro dívku stojí za to myslet dopředu. Nejlepší je zvolit univerzální nábytkovou sestavu, v takovém případě se vždy zaměřme na kvalitu, zde se nevyplatí hledat úspory.