Moderni kuchyne

Moderní kuchyně – co by mělo být v moderní kuchyni v roce 2023?

Jak vypadá moderní kuchyně v roce 2023? Co v ní nesmí chybět a jak by měla být zařízená? Podívejte se na naše rady a inspirace. Při aranžování kuchyně se určitě zamýšlíte, na jaká řešení vsadit, aby byl prostor módní a moderní, ale zároveň nadčasový. Nikdo přece nechce každých pár let rekonstruovat dům a měnit všechny nábytek. Náš průvodce vám pomůže připravit trendy kuchyni!

Moderní kuchyně 2023 – čím se vyznačuje?

Co je trendy v roce 2023? V kuchyni nejspíše nadále často uvidíme bílé nábytek. Máme ale dobrou zprávu pro ty, kteří mají rádi trochu šílenství v aranžmá – barvy stěn budou odvážnější než v roce 2022. Milovníci klasiky budou potěšeni faktem, že mramor je stále velmi populárním prvkem.

Co nás nejvíce může překvapit v roce 2023? Barevné kuchyňské fronty budou získávat stále více příznivců a jistě se mnozí z nás setkají s modrými nebo tmavě zelenými kuchyňskými nábytky. Všudypřítomné šedé a bílé budeme střetávat stále méně. Pravděpodobně se vrátí také rustikální styl.

Pokud právě plánujete rekonstrukci a nevíte, jak by měla vypadat vaše kuchyně a co v ní nesmí chybět, jste na správném místě. V další části článku najdete mnoho užitečných tipů.

Jaké jsou nejmodernější barvy ideální do moderní kuchyně?

Pokud plánujete rekonstrukci kuchyně, prvním krokem je výběr podlahy a stěn. Určitě – jako vždy – stojí za to vsadit na barvu roku vybranou Institurem Pantone.

Barvou roku 2023 podle této instituce je Viva Magenta. Tato kombinace růžové a bordové vám určitě dodá energii k činnosti a inspiruje k zajímavým kulinářským experimentům.

Jak už jsme zmínili – rok 2023 patří koloristickým experimentům. Klidně je můžete kombinovat a sladit netradičním způsobem. Dost nudě a konzervativním kombinacím bílé a různých odstínů šedé. Moderní kuchyně 2023 oplývá životem a barvou!

Moderní kuchyně s ostrovem

Kuchyňský ostrov je především velmi pohodlné řešení. Pokud to velikost kuchyně dovoluje, rozhodně se pro něj rozhodněte. Moderní kuchyně s ostrovem je praktické a stále módní řešení. Zejména doporučujeme umístění vařicí desky na ostrov a nad ní designového odsavače. Perfektně ozdobí tento prostor a doplní módní aranžmá v jakémkoli stylu.

Moderní kuchyňské doplňky

Moderní aranžmá kuchyně se neobejdou bez odpovídajících doplňků. Jinak se budou prezentovat ty v glamour stylu, jinak v boho stylu. Určitě však existuje několik prvků, na které byste měli myslet a přizpůsobit je stylu použitém v aranžmá vaší kuchyně. Mohou to být moderní plakáty v rámech nebo designové kuchyňské přístroje nebo podnosy na dorty. Věnujte také pozornost netradičním nástěnným hodinám nebo poličkám, na kterých můžete položit vařící gadgety. Návrat rustikálního stylu znamená, že moderní záclony do kuchyně budeme stále častěji vídat na kuchyňských oknech. Na parapetu zase postavte bylinky, které nejen že budou hezky vypadat, ale dodají aromatu chutným pokrmům připraveným ve vaší moderní kuchyni.

Nyní znáte naše návrhy, které zajistí, že vaše kuchyně bude moderní a módní. Doufáme, že tyto návrhy se vám budou hodit při aranžování bytu nebo domu.