Loftové interiéry – moderna a průmyslový minimalismus

Loftový styl je jedním z nejoblíbenějších trendů v interiérovém designu, a to nejen v obytných, ale i restauračních prostorech. Jak je možné, že narazil na úrodnou půdu a pronikl do našich domovů už před několika sezónami. Pokud se chcete dozvědět, co znamená loftový interiér, přečtěte si tento článek až do konce.

[divider height=”30″]

Newyorský šmrnc z Manhattanu

Newyorské činžáky jsou známé tím, že jsou velmi vysoké a prostorné. Newyorčané se zřídka rozhodnou pro koupi bytu v činžovních domech. Nejčastěji je pronajímají a čas od času mění svoje místo pobytu. Právě s těmito interiéry úzce souvisí průmyslový styl. Strohý dekor, zdi z červených cihel a kovové instalace na zdech – to je standardní výzdoba newyorského bytu na Manhattanu. Nikdo však nečekal, že loftové interiéry vzbudí takový rozruch po celém světě.

Loftové obývací pokoje – jak je zařídit

Než začnete navrhovat průmyslové uspořádání obývacího pokoje, musíte vzít v úvahu, že interiéry v loftovém stylu potřebují prostor. Pokud je váš obývací pokoj malý, proměna nemusí fungovat. Kde tedy začít s uspořádáním interiéru Je dobré začít výběrem barev, které budou dominantou interiéru. V průmyslových uspořádáních se nejčastěji objevují tlumené béžové a šedé barvy. Jedna ze stěn nebo její část musí být cihlová. Jak jistě víte, cihla je poměrně drahá dekorace, takže se můžete rozhodnout pro imitaci cihly a zvolit například samolepicí loftovou tapetu s cihlovým vzorem. Loftové obývací pokoje mají v oblíbě také barvy, jako je láhvově zelená, takže se můžete rozhodnout pro pohovku anebo křesla v této barvě. Hluboká lahvově zelená barva bude nádherně ladit s cihlovou zdí. Loftový interiér můžete obohatit o rostliny v květináčích, zejména listnaté, jako jsou například monstery, fíkusy a popínavé rostliny.

Jaký nábytek vybrat do loftového obývacího pokoje

Loftový nábytek působí lehkým a strohým dojmem, proto kombinujte světlé nebo tmavé dřevěné desky s kovovým obložením. V obývacím pokoji s takovým uspořádáním se skvěle hodí stůl se skládací deskou v barvě světlého dřeva, kterou můžete snadno přizpůsobit počtu lidí. Celá kompozice bude zdůrazněna policemi udržovanými v tomto duchu a nástěnnými květináči, které můžete také použít jako knižní stojany. Vhodná křesla a pohovku s velurovým čalouněním snadno seženete v obchodech s nábytkem. Posuvné loftové dveře na míru zdůrazní strohý charakter stylu, aniž by zabíraly dostupný prostor.

Jak zařídit loftové kuchyně

Kuchyně ve strohém stylu jsou dokonalým doplňkem obývacího pokoje udržovaného v tomto duchu. Kromě nábytku v tmavých barvách (černá nebo antracitová) se rozhodněte pro bílé obklady na zdi připomínající bílé cihly. Cihlové obklady známé z amerických domů jsou poměrně drahé, ale stojí za to si je pořídit. Loftový interiér skvěle doplní také doplňky se zlatými hranami, jako jsou například nástěnné květináče, zlaté antirámečky nebo zlatá krájecí prkénka.

Průmyslové interiéry jsou jednoznačným hitem, který nepomine. Kromě skandinávského stylu je loftový styl jedním z dominantních interiérových uspořádání, které rozhodně stojí za to zavést do vašeho interiéru.