Kuchyně otevřená do obývacího pokoje – inspirace a uspořádání

Moderní výstavba je zaměřena na úsporu místa, proto ve většině nových bytů najdeme kuchyň, která je součástí obývacího pokoje. Uspořádání takového interiéru je mnohem náročnější než v případě dvou samostatných místností. Stojí za to vynaložit veškeré úsilí, aby zařízení kuchyně otevřené do obývacího pokoje splňovalo všechny naše požadavky, protože bude plnit stejně reprezentativní funkci jako obývací pokoj. Na co je dobré pamatovat při uspořádání kuchyně otevřené do obývacího pokoje?

[divider height=”30″]

Inspirace a uspořádání, které usnadní uspořádání otevřené kuchyně

Při uspořádání tohoto prostoru nezapomeňte, že je součástí obývacího pokoje. Proto je třeba důsledně dodržovat styl uspořádání. Velmi dobře vypadá interiér, ve kterém byl použit k výrobě nábytku stejný materiál    v obou místnostech. Kuchyň otevřená do obývacího pokoje musí být velmi funkční. Vměstnání všech doplňků, výrobků a většiny kuchyňských spotřebičů do kuchyňské linky je zde povinné, protože každý, kdo vstoupí do obývacího pokoje, uvidí také interiér kuchyně.

Společně, ale přesto odděleně

Vyplatí se použít některé triky, které vám umožní oddělit tyto dvě místnosti od sebe, přestože sdílejí společný prostor. Pokud otevřená kuchyň spolu s obývacím pokojem tvoří velkou plochu, pak je velmi dobrým způsobem instalace ostrůvku. Kuchyňský nábytek s ostrůvkem poskytuje velký komfort při práci. Kuchyně s ostrůvkem vám také umožní mírně zakrýt pracovní místo v kuchyni. Stačí, když na ostrůvek namontujete sklo ze strany obývacího pokoje. Ostrůvek bude vypadat zajímavě a pohled na vařící hrnce zmizí hostům z očí.

Menší plocha – zajímavé řešení

Když zařizujeme menší interiér a není možné ostrůvek namontovat, stojí za to zvážit použití snídaňového baru. Tímto způsobem zdůrazníme oddělení místností a použitím vyšší desky stolu ušetříme místo, protože nahradí i stůl. Vzhledem k výšce je nutné zakoupit i vyšší barové stoličky, které mohou být po jídle zasunuty pod desku, takže nezabírají další prostor. Kuchyně otevřená do obývacího pokoje bez ostrůvku může být také vizuálně atraktivní a praktická při používání.

Nenahraditelný pracovní trojúhelník

Při uspořádání jakékoli kuchyně, zejména té, která je otevřená do obývacího pokoje, stojí za to použít princip kuchyňského pracovního trojúhelníku. V zásadě se jedná o použití malých vzdáleností mezi nejdůležitějšími spotřebiči v kuchyni, díky nimž kuchyňské povinnosti probíhají mnohem efektivněji. Předpokládá se, že mezi dřezem a chladničkou by měla být vzdálenost v rozmezí od 120 do 210 cm, mezi dřezem a sporákem nejlépe, pokud jsou tyto vzdálenosti stejné, mezi sporákem a lednicí od 120 cm do 270 cm.

Velmi dobrým řešením může být také kuchyně ve tvaru písmene U – zástavba tří stěn vytvoří velký úložný prostor. Kuchyně otevřená do obývacího pokoje je velmi moderním řešením, které díky spojení dvou samostatných místností umožňuje získat velkou plochu, takže i v malém bytě v panelovém domě se můžete cítit jako v prostorném domě.