Jak zařídit moderní kancelář?

Kancelářské prostory jsou místem, kde se chceme soustředit a zaměřit na efektivitu a účinnost. Výhodou moderní kanceláře je, že podporuje kreativitu a efektivitu práce. Zjistěte, co je důležité při zařizování kancelářských prostor a jak zařídit moderní kancelář rychle, levně a efektivně.

[divider height=”30″]

Pracoviště v moderní kanceláři

Každý má svou představu o tom, jak by měla vypadat přivětivá a pohodlná kancelář. Mezi těmito představami jsou určité rozdíly, protože každý člověk má odlišné preference a jiné návyky. Existují však i společné části a my se právě na ně zaměříme.

Ergonomické pracoviště

Pohodlné a ergonomické pracoviště ovlivňuje zdraví a pohodu zaměstnance. Když trávíme u psacího stolu několik hodin denně, obvykle v jedné poloze, je důležité, aby byly zajištěny základní vlastnosti dobrého pracoviště, jako je například ergonomické křeslo, které bude přizpůsobené potřebám páteře a po dlouhém sezení nezpůsobí obtěžující bolest. Pohodlné křeslo je nepostradatelným prvkem moderní kanceláře a ergonomie pracoviště je prvkem podporujícím efektivitu zaměstnanců.

Nábytek do moderní kanceláře

Nábytek v moderní kanceláři by měl být také ergonomický. Šuplíky a skříňky by se měly snadno otevírat a měly by být umístěny na vhodném místě, tedy na takovém, kde se k nim snadno a bez námahy dostaneme. Povrch psacích stolů by měl být prostorný a upravený, bez zbytečného haraburdí. Pokud chceme zařídit kancelář v moderním stylu, zvolme spíše minimalistický a jednoduchý nábytek. Vždy budou dobře fungovat přírodní materiály, které mají uklidňující a konejšivý charakter. Již nějakou dobu si můžete všimnout židlí, které umožňují pracovat vkleče, což méně zatěžuje páteř. Moderní materiály, jako je polykarbonát, jsou také módní. Tyto typy židlí jsou lehké, pohodlné a dostupné v mnoha barvách.

Osvětlení v kanceláři

Dobře navržené osvětlení dodává kanceláři přivětivý vzhled, stimuluje kreativitu a zvyšuje spokojenost z provedené práce. Díky vhodnému osvětlení, nejlépe bodovému, se oči neunavují a dlouhá práce u počítače není pro oči zatěžující. Postarejte se také o optimální využití denního světla, které je pro člověka nejzdravějším zdrojem světla. Uspořádání osvětlení v kanceláři musí také zohledňovat technické normy specifikující minimální intenzitu světla stanovenou předpisy BOZP. Například pracovní deska stolu by měla mít osvětlení nejméně 500 lx (luxů, tedy lumenů na m2). Okolí pracovního stolu a komunikační trasy v blízkosti pracoviště by měly mít osvětlení řady 300 lx.

Stěny v moderním kancelářském interiéru

Výzdoba stěn v kanceláři může být decentní, ale fungují i osvěžující kontrasty, např. expresivní obrazy nebo fototapeta na jedné ze stěn. Například květinové motivy, které navozují domácí atmosféru. Uspořádání kanceláře by mělo být estetické, ale také funkční. Sladit tyto zdánlivě protichůdné snahy je docela výzva. Moderní kancelář malé firmy je zároveň bojem za optimální využití dostupného prostoru a jeho příprava na možné rozšíření v budoucnu. Malá kancelář často znamená vestavbu na míru, aby se využil každý centimetr. Někdy jsou nejlepším nápadem pro stěny v práci žádné stěny, tedy vytvoření coworkingového prostoru. Pokud je tým optimálně sehraný, bude tam podpůrná a přívětivá atmosféra. Výzkumná data ukazují, že i toto přispívá ke zvýšení produktivity zaměstnanců.

Když to vše shrneme

V moderní kanceláři je práce mnohem příjemnější a méně únavná. Ergonomie, funkčnost a styl jsou tři hodnoty, které by měly být uplatňovány na podobné úrovni. Je snadné navrhnout kancelář tímto způsobem? Určitě to není snadné a hledání rovnováhy mezi těmito myšlenkami je někdy docela výzva. Pokud si však s tím nevíme rady sami, určitě najdeme v našem okolí odborníky na interiérový design, kteří se rádi podělí o své znalosti a talent.