Jak si vybrat fototapetu do ložnice?

Ložnice je azyl, místo, kde si můžeme odpočinout a nabrat sílu na další den. Taková místnost by měla být pohodlná, funkční a vyznačovat se nadprůměrným designem. Mnoho lidí se rozhodne zpestřit výzdobu ložnice tapetami a na právě tuto otázku se dnes zaměříme. Jakou fototapetu si do ložnice vybrat? Níže uvádíme několik tipů.

[divider height=”30″]

Výběr fototapet do ložnice

Výběr tapet a fototapet je opravdu obrovský. Tapety jsou k dispozici v široké škále barev, s mnoha motivy a za různé ceny. Výběr té vhodné pro nás závisí na individuálních preferencích a stylu, ve kterém je ložnice zařízena.

Barevné provedení – do ložnice doporučujeme jemné a příjemné pro očí barvy, které vás uklidní. Nejoblíbenější jsou béžová, šedá, modrá, fialová, pudrově růžová nebo jemná zelená barva. Nedoporučují se námořnická modrá, černá, krvavě červená, intenzivní oranžová a žlutá.

Vzory – pokud jde o tapety do ložnice, rozhodněte se pro květinové motivy, krajiny, dřevěné nebo betonové motivy, mraky, marocký jetel. Můžeme si také vybrat tapety zobrazující nejznámější města. Agresivní a dynamické vzory se do ložnice spíše nehodí. Takové motivy stimulují organismus a ztěžují jeho uklidnění.

Tapeta a plocha ložnice – dobře zvolená tapeta do ložnice může opticky zvětšit interiér, zkrátit příliš dlouhou stěnu, zútulnit místnost s velkou plochou. Při výběru tapety stojí za zvážení i jiné aspekty.

Druhy fototapet do ložnice

Na výběr máme tapety do ložnice zhotovené z různých materiálů, mimo jiné:

Ekologické tapety – na trhu jsou k dispozici velmi estetické ekologické tapety. Jsou recyklované, antialergické, nehromadí se na nich plísně a nečistoty, a navíc jsou opatřeny netoxickou barvou. Díky tomu všemu jsou ekologické tapety zcela bezpečné pro naše zdraví. Takové tapety jsou také vynikající volbou pro dětský pokoj.

Vinylové tapety – jedná se o velmi odolné tapety na vliesovém podkladu s přídavkem vinylu. Velkou předností vinylových tapet je, že je lze snadno umýt a otřít vlhkým hadříkem. Možnost čištění znamená, že se na tapetě nehromadí prach.

Laminátová tapeta – jedná se o tapetu na latexovém podkladu. Takové tapety jsou trvanlivé a lze je čistit.

Shrnutí

Výběr tapety do ložnice je poměrně obtížný úkol. Měli bychom proto věnovat pozornost nejen barevnému provedení a motivu tapety, ale také její trvanlivosti nebo možnosti čištění, stejně jako materiálům, ze kterých byla vyrobena. V případě jakýchkoli pochybností se vždy můžete poradit s odborníky. Hodně úspěchů!