Reprodukcia Mona Lisa Davinci

Da Vinci nebo Van Gogh? Co o vás říkají obrazy na vašich zdech?

Díla těchto dvou velkých umělců vždy vzbuzovala velké emoce. Stejně jako životy obou malířů, jejichž příběhy jsou zcela odlišné. Jak se ukázalo, kromě lásky k umění a obrovského talentu neměli mnoho společného. Vážíte si obrazů jednoho a obrazy toho druhého se vám nelíbí? Nebo možná obdivujete oba, ale je vám bližší umění pouze jednoho z nich? To, čí obrazy visí na vašich stěnách, o vás hodně vypovídá. Přečtěte si článek a zjistěte, co o vás prozrazují díla největších světových malířů!

[divider height=”30″]

Da Vinci – člověk orchestr

Leonardo da Vinci je umělec, kterého je nemožné neznat. Profesně i v soukromém životě byl renesančním člověkem – všestranně nadaným a otevřeným světu. Tvrdou prací dosáhl mnoha vědeckých úspěchů. Ve volném čase se zabýval inženýrstvím a objevováním vynálezů. Totéž lze říci i o fanoušcích jeho tvorby. Ještě během svého života si získal uznání tehdejší aristokracie u dvorů po celé Evropě. Dnes lze říci, že jeho obrazy se staly klasikou. Po replikách da Vinciho sahají lidé vzdělaní, s dobrým vkusem a znalí umění. Jsou to také lidé s širokými zájmy, cestovatelé a lidé s podnikatelským talentem. Fanoušky malířství tohoto umělce spojuje také vášeň pro detail. Rádi mají situaci pod kontrolou, a když se věci vyvíjejí podle jejich představ. Dokážou však důstojně snášet neúspěchy a nenechají se odradit od dalších pokusů.

Van Gogh – introvert a pesimista

Devatenácté století bylo plné výjimečných a barvitých postav. Jedním z nich byl také Vincent van Gogh, který se narodil v Nizozemsku. Začínal jako kazatel, který obracel na víru a skončil jako nenaplněný a nedoceněný během svého života umělec. Své dobrodružství s malířstvím začal až ve věku 27 let, ale to mu nezabránilo ve vytvoření mimořádného díla. Problémy s duševním zdravím vyvolala série několika nešťastných událostí, které se umělci přihodily. Uříznutí ucha bylo jen předehrou k sebevraždě, kterou spáchal ve věku 37 let. Tehdy se o něm dozvěděl celý svět a jeho obrazy jsou dodnes považovány za skutečná umělecká díla. Jeho reprodukce obrazů si obvykle pořizují citlivé, srdečné a velmi rodinně založené osoby. Jsou to také lidé, kteří stojí pevně nohama na zemi a říkají si, že je lepší být pozitivně překvapen než zažít zklamání.

Reprodukce slavných obrazů – módní doplněk výzdoby interiéru

V posledních letech stále častěji a ochotněji saháme po reprodukcích děl slavných malířů. Jsou zajímavým a poutavým doplňkem, který oživuje interiér bytu. Často se také nacházejí v pracovnách, kancelářích a restauracích. Reprodukce doplňují různé interiéry – od klasických až po ty modernější. Často se také několik exemplářů kombinuje do domácích uměleckých galerií. Pokud hledáte reprodukce pro sebe, určitě se podívejte na webové stránky Vintageposteria, kde najdete reprodukce největších světových osobností. Jsou vyrobené s důrazem na každý, i ten nejmenší detail, a na vaší zdi zaujmou čestné místo.