Boho styl v bytě. Jak zařídit interiér ve stylu boho?

Styl boho je populární již mnoho let. Lidé, kteří zařizují interiér v tomto stylu, si toto řešení nejvíce cení pro jeho přirozenost, pohodlí a nenucenost, stejně jako pro velkou svobodu při výběru různých tvarů, materiálů a vzorů.
Estetika bytu zařízeného ve stylu boho je založena na principech vyváženého eklekticismu, kde je starý a starožitný nábytek kombinován s moderními doplňky a exoticky zdobené dekorace s jemnými materiály a uměleckými díly.

[divider height=”30″]

Čím se v interiérech vyznačuje boho styl?

Jednou z největších výhod stylu boho v bytě je volnost    kombinování různých vzorů a barev, které by zdánlivě neměly nikdy být vedle sebe. Charakteristickým prvkem jsou také dominantní a intenzivní barvy, které jsou někdy extravagantní, a dokonce až křiklavé.

Nejčastěji volenými barvami v boho obývacích pokojích jsou:

• červená v odstínech vína,
• modrá tyrkysová,
• kakaově hnědá
• a sytě fialová.

V ložnici fungují velmi dobře tlumené barvy, které jsou dokonalým pozadím pro výrazné doplňky nebo dekorace. Vsaďme tedy na jemnou patinu, decentní mátu nebo tlumenou žlutou. Skvělými doplňky jsou všechny druhy polštářů, přehozů, koberců a košů, stejně jako obrazy a rostliny v květináčích.

Materiály a vzory v boho stylu

Styl boho je znám především pro své bohatství vzorů a ozdob. Exotické nášivky a marocké arabesky velmi dobře ladí s rustikální výzdobou a lidovými výšivkami, díky nimž získáváme stylový a konzistentní interiér.

Dům ve stylu boho vypadá krásně s doplňky ze vzdálených expedic a rodinnými památkami, které dokonale zdůrazňují charakter interiéru. V takovém bytě budou také velmi dobře vypadat orientální obklady, strakaté tapety nebo husté koberce se zajímavými geometrickými tvary.

Velmi důležitou roli ve stylu boho také hrají suroviny a materiály, ze kterých byl navržen nábytek, dekorace a další doplňky. Ušlechtilé dřeviny, jako je například eben, mahagon nebo palisandr, dokonale zdůrazňují exotičnost daného interiéru. Dominantní a převažující dřevo by mělo být nahrazeno proutěným nebo bambusovým nábytkem.

Pokud jde o dekorace, velmi dobrým nápadem jsou keramické předměty, ručně vyráběné figurky, vázy a květináče. Na stěnách v kuchyni ve stylu boho můžete položit tapetu zobrazující fantaskní vzor.

Hodně ozdob a maličkostí, které zdůrazňují ležérní charakter boho interiéru

Boho styl se především vyznačuje expresivními barvami a charakteristickými vzory, ale také množstvím různých maličkostí a ozdob, které zdůrazňují svobodný a umělecký charakter dané místnosti. Pro tento se vyplatí vybírat vícebarevné textilie, vzorované polštáře na pohovky a gauče a extravagantní přehozy, běhouny a koberce.

Na terasu a balkon zařízený ve stylu boho stojí za to umístit výrobky z přírodních materiálů a rostliny. Skvěle se osvědčí velké a masivní květináče s vysazenými rostlinami, jako jsou například fíkovníky, palmy nebo bonsaje.

Boho je velmi často nazýván stylem svobodných duší. Nejčastěji je interiér v tomto stylu navržen umělci, intelektuály a individualisty, kteří tak mohou projevit svou osobnost.

Bohémský styl vám umožní vytvořit v interiéru jedinečnou atmosféru, aniž byste museli utrácet spoustu peněz za zařízení celého bytu. Je to ideální řešení pro všechny, kteří si navrhují dům a hledají originální kombinace.